Black Veil Brides již příští pátek poprvé zavítají do České republiky

5. června 2012 v 19:34 | and.jean.rew
Populární rockeři, kteří nejen svým vzhledem dávají vzpomenout na zlatá léta glam-metalu, se 15. června poprvé ukáží v naší republice. Stane se tak v pražském Paláci Akropolis a jako předkapela se představí britská post-hardcore kapela Yashin, která je českému publiku již dobře známá.
Historie kapely Black Veil Brides se začala psát v roce 2006, ovšem v nynějším složení fungují až od roku 2009, kdy také získali smlouvu u nezávislého vydavatelství StandBy Records. V následujícím roce vydali své debutové album "We Stitch To These Wounds", díky kterému se dostali do povědomí velkému množství fanoušků tvrdé hudby. Následovalo podepsání smlouvy s novým labelem a druhé album "Set The World On Fire", jehož titulní píseň se dokonce objevila v soundtracku k filmu Transformers: Dark Of The Moon. Na letošní rok kapela plánuje vydat nové album, které by mělo vyjít na konci října.
Kapela si za své působení stihla vybudovat oddanou fanouškovskou základnu téměř po celém světě a také stihla posbírat několik zajímavých ocenění - kytaristé Jake Pitts aJinxx například zvítězili v letošním ročníku ankety Golden God Awards, kterou každoročně vyhlašuje časopis Revolver Magazine. Zde BVB uspěli také v roce 2011, kdy vyhráli ocenění pro nejlepší novou kapelu.
Přinejmenším stejně zajímavý hudební zážitek ovšem slibuje i představení skotské kapely Yashin, která bude na letošním evropském turné Black Veil Brides doprovázet. Ti mají na svém kontě zatím jediné studiové album "Put Your Hands Where I Can See Them", ovšem na letošek pánové plánují vydání jeho nástupce. Kapela je známá svými neuvěřitelně energickými koncerty, o nichž se mohlo již několikrát přesvědčit i české publikum - naposledy se tak stalo při loňském vystoupení kapely Papa Roach, kdy Yashin svým pojetím post-hardcoru strhli většinu zaplněného Lucerna Music Baru.
Pokud tedy patříte mezi fanoušky alespoň jedné z těchto mladých formací, rozhodně byste 15. června neměli chybět v pražském Paláci Akropolis, kde Black Veil Brides spolu s Yashin vystoupí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama