O kapele

28. srpna 2013 v 19:24 | *Edith* |  Bullet For My Valentine
Je to čtyčlenná metalcoreová kapela z Bridgendu v Jižním Walesu.
Začátky
Všechno to začalo v době, kdy se do popředí dostávaly kapely jako Lostprohets, Funeral for a Friend (také z Walesu). BFMV byli připraveni na nahrání dema, ale den předtím baskytarista Nick Crandle kapelu opustil a demonahrávka se neuskutečnila. Do kapely přišel nový baskytarista Jason "Jay" James. Změnili si jméno na 12 Pints of my Girl Friends Blood, potom Jeff Killed John, které později vystřídalo Opportunity in Chicago, nakonec skončili jako Bullet For My Valentine a pod tímto názvem vystupují dosud.
Cesta ke slávě
Své první EP, Bullet for My Valentine, uvedli 15. listopadu 2004 ve Velké Británii a 30. listopadu ve Spojených státech. Druhé EP, Hand of Blood, bylo vydané 22. srpna 2005 jen v USA. Komerčně známými se stali díky klipu k písničce Hand of Blood. Jejich debutové album The Poison bylo vydané ve Velké Británii 3. října 2005 a první písničku, Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do), byl uvedený 19. září 2005. Písnička 4 Words (To Choke Upon) byla použitá ve hře NHL pro PlayStation a Hand of Blood v Need for Speed. Nejnovější album Fever bylo vydáno v dubnu roku 2010, ovšem nahráno bylo už v roce 2009. Nahrávku zprostředkovalo nahrávací studio firmy Sony Music Entertainment. Asi nejúspěšnějším songem z tohoto alba je Your Betrayal s premiérou 2. března 2010, která má doposud zhruba 20.000.000 poslechů na síti YouTube a jeho hodnocení poslouchačů je kladné v poměru 70:1. Nejúspěšnější skladbou vůbec je Tears Don't Fall se součtem poslechů 70.000.000 na síti YouTube, a nespočet poslechů jinde. Tím se dá považovat za nejslavnější písničku od BFMV vůbec.
Bullet For My Valentine hráli v roce 2011 na světově známém českém festivalu Rock For People jako hlavní kapela. Hráli také na festivalu v Donington Parku vedle světově známých kapel jako Metallica, Guns N' Roses, Trivium a Tool. Poprvé se na festivalu objevili v roce 2004 a hráli jen na "vedlejších" pódiích. V roce 2005, kdy se zvyšovala jejich popularita, začali Bullet For My Valentine hrávat na o mnoho větších stageích. Roku 2006 už hráli na stejném pódiu jako Guns And Roses a Funeral For A Friend. Pro Guns And Roses otevírali v New Yorku 4 vystoupení, v Hammerstein Ballroom 12., 14., 15., a 17. května. Také byli předkapelou pro Metallicu a Iron Maiden.
Začátkem roku 2006 byli BFMV účastníky Kerrang! Tour s Aiden, Still Remains a Hawthorne Heights a později hráli na turné spolu s legendární heavy metalovou kapelou Iron Maiden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama